Adım Adım Oluşumu Faaliyetlerine aktif olarak 2008’te başlayan ve şu anda 7 binin üzerinde üyesi ve takipçisi bulunan Adım Adım Oluşumu, kolektif yardımseverlik koşusunu Türkiye’de tanıtmak ve yaygınlaştırmak için kurulan ilk ve en büyük sivil toplum oluşumudur. Adım Adım amatör sporcuları bugüne kadar toplam 6 milyon TL tutarındaki bağışların Sivil Toplum Kuruluşlarına aktarılmasına ve kamuoyunda farkındalık yaratılmasına aracı olmuşlardır.

Adım Adım’ın desteklediği sosyal sorumluluk projeleri
Adım Adım olarak eğitim, sağlık, sosyal gelişim ve çevre alanlarında; toplumsal fayda, organizasyonel yapı, şeffaflık, hesap verebilirlik, sürdürülebilirlik gibi kriterlerine uyan ve Adım Adım ile birlikte çalışmak isteyen sivil toplum kuruluşları arasında şu ana kadar 8 vakıf/dernek seçildi. Amaç, ileride bu sayıyı daha da artırmaktır.

Şirketler ve şirket çalışanları nasıl destek olabilir?
Yardımseverlik Koşusu, bireylerin yanı sıra birçok kurumu da harekete geçirmeye başladı. Nitekim takım olarak da yapılabilen yardımseverlik koşusu çoğu şirketin aradığı “Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projeleri”ne güzel bir örnektir, Avrupa ve Amerika’da sıkça kullanılan bir yöntemdir çünkü kurumun desteklediği sosyal sorumluluk projesine çalışanlarının da katılması fayda çemberini daha da genişletiyor.

Kimler üye olabilir?
Koşu, yüzme, bisiklet, triatlon gibi dayanıklılık gerektiren spor faaliyetleri aracılığıyla hem kendine hem başkalarına fayda sağlamak isteyen, “Duygusal Taahhütname”de anlatılan Adım Adım’ın temel amacını ve vizyonunu paylaşan herkes Adım Adım üyesi olabilir. Ayrıca koşu grubu, spor kulübü vb. üyeler takımları adına da kayıt olabilirler. Siz de Adım Adım’a katılan, bizimle birlikte "İyilik Peşinde Koş'un!"

Adım Adım Sitesi
Adım Adım Üyelik Formu

Adım Adım Facebook Sayfası
Adım Adım Twitter Hesabı
Adım Adım Youtube Kanalı
Adım Adım Instagram Hesabı