Kayıt

İlk kez kayıt olacaksanız:

Kayıt ol bölümüne gidin, kayıt ve kullanıcı bilgilerinizi girin, şifrenizi belirleyin. Belirttiğiniz e-posta adresine aktivasyon maili gelecek. Ana sayfadaki Göğüs No Al bölümünden barkodlu göğüs numaranızı indirip bastırın. (Kendiniz basamıyorsanız bir arkadaşınıza iletebilirsiniz basması için. Göğüs numaranızı mutlaka her koşuya getirmelisiniz. Barkodlu göğüs numaranız yok ise sonuçlarınız yayınlanamayacaktır. Bir kere kayıt olduktan sonra her ay sadece göğüs numaranızı tekrar basıp getirmeniz yeterli olacak; yeniden kayıt olmanıza gerek yok!

Daha önce kayıt olduysanız:

Kayıt bölümünden sistemdeki mevcut kayıt bilgilerinizi kontrol edip güncelleyiniz. E-posta adresi kullanıcı adı olacağı için kişisel e-posta adresinizi belirtiniz. Kullanıcı bilgilerinizi girip şifre belirledikten sonra göğüs numaranızı indirip basınız. Barkodlu göğüs numaranızı koşuya getirmeyi unutmayın!

DİKKAT: Daha önce göğüs numaranız başka bir kişinin eposta adresine geliyor idiyse, yeniden kayıt olmanız gerekecek.

DİKKAT: Daha önce birkaç kez kayıt olup farklı göğüs numaraları aldıysanız, sistemde sadece en son göğüs numaranız görünecek.

Takım maratonuna kayıdınızı yaptıracaksanız lütfen tıklayınız

Ulaşım

Belgrad Ormanı’na nasıl gelebilirim?

Koşu alanına kendi imkanlarınızla gelmeniz gerekecek. Ancak Adım Adım’ın Cumartesi antrenmanlarında oldugu gibi aracı olan Adım Adımcılar sabah saat 7:30'ta 4 Levent Sabancı Kuleleri otoparkı karşısındaki sokakta buluşup aracı olmayanları imkanları dahilinde ormana götürüyor. Harita için tıklayınız.

Ücret

Herhangi bir ücret ödenmesi gerekir mi?

Hayır, Adım Adım Koşusu herkese açık ve ücretsizdir. Ancak Belgrad Ormanı'na giriş ücretlidir. (Otomobil 11 TL)

Sıralama ve derece

Sıralama ve derecelendirme nasıl yapılıyor?

Sonuçlar yaş grubu ayırımı yapmaksızın kadın ve erkekler için ayrı ayrı sıralanıyor. Koşu sonuçları web sitesinde duyurulur, ayrıca her koşucunun kendi sonucu mail adresine gönderilir.

Takım Maratonları’nda ‘Şirket’, ‘Kurum’ ve ‘Bağımsız’ kategorilerinde sıralama yapılır.

Koşu Kuralları

Koşu kuralları nedir?

Azami süre sınırı 60 dakikadır.
Parkurda kestirme veya geri dönüş yapılması diskalifiye nedenidir.
Barkodlu göğüs numarası kişiye özeldir, başkası tarafından kullanılamaz.
Barkodlu göğüs numarası olmayan koşucular koşuya katılabilir ancak sonuçları yayınlanamaz.
Bitiş çizgisinde göğüs numarası mutlaka görünür olmalı.
Bitişte verilen sıra numarası ve göğüs numarası kayıt masasına teslim edilmeli/okutulmalı.
Parkurda başka koşuculara veya yürüyüşcülere saygılı olalım, çevreyi temiz tutalım.

Ödül/Madalya

Adım Adım Koşu, Adım Adım Oluşumu’nun gönüllü ekipleri tarafından organize edilen ve yürütülen bir eğlence koşusudur, herhangi bir ödül veya madalya verilmez. Zaman zaman sponsorlarımızın katkısıyla çeşitli kategorilerde sürpriz ödüllerimiz olabilir.

Adım Adım Oluşumu

Adım Adım Oluşumu ile Adım Adım Koşu ilişkisi nedir?

Adım Adım Koşu, Türkiye’nin ilk ve en yaygın yardımseverlik koşu grubu olan Adım Adım Oluşumu'nun bir organizasyonudur. Adım Adım Oluşumu’na üye olun, bizlerle “İyilik Peşinde Koş”un!

Adım Adım’ın başka organizasyonları da var mı?

Evet. Adım Adım üyeleri her cumartesi günü Belgrad Ormanı’nda toplu antrenman için toplanıyorlar. Adım Adım her yıl, İstanbul Maratonu ve Runtalya Maraton organizasyonlarında toplu yardımseverlik koşusu düzenler, desteklediği STKlar için bağış kampanyası düzenler. Ayrıca zaman zaman bilgilendirme veya sosyalleşme amacıyla zaman zaman buluşmalar ve partiler düzenler.

Çaylak Programı

Çaylak Programı nedir?

Uzun mesafe koşu deneyimi olmayan ve Adım Adım ile birlikte İstanbul Maratonu veya Antalya’daki Runtalya Maratonu organizasyonları çerçevesinde yardımseverlik koşusu yapmak isteyenler için Adım Adım üyelerinin gönüllü koçluk programıdır. Çaylaklar programına dahil olan koşucular her hafta cumartesi günü gönüllü antrenörler ve koçlar eşliğinde antrenman yapar. Çarşamba akşamları Anadolu yakasında antrenman buluşmaları da var. Bilgi için: [email protected]

Bağış

AA Koşularında bağış toplanıyor mu?

Hayır; şimdilik Adım Adım Oluşumu sadece İstanbul Maratonu ve Antalya Maratonu organizasyonlarında toplu bağış kampanyası düzenlemektedir.

Takım Maratonu

2012'den beri, belirli aralıklarda AA Koşu bünyesindeTakım Maratonu düzenleniyor. Önce ​7 kişilik şirket, üniversite, okul, STK, kulüp veya bağımsız gruplardan oluşan​ takımlar kuruluyor, her takım üyesi Belgrad Ormanı Neşet Suyu P​arkuru'​ndaki 6 km'likmesafeyi koşuyor, daha sonra 7 x 6 km = 42 km; yani yaklaşık maraton mesafesi için toplam süreler hesaplanıyor ve 'Şirket Takımları'​,'​STK/Okul Takımları'​, '​Bağımsız Takımlar' kategorilerinde sıralamalar ilan ediliyor.

Takım üyelerinin her biri 6 kilometrelik parkuru, azami 60 dakikalık süre içinde bitirmek zorunda. Bireysel koşularda olduğu gibi, koşu sonunda takımlara da ​herhangi bir madalya ya da​ ödül verilmiyor. Amaç, takım olarak birlikte koşmayı öğrenmek. - Koşu sabahı takım üyeleri tamamlanamaz ise, geri kalanlar bireysel olarak koşabilir.​

DİKKAT: Her takım üyesinin koşudan önce bireysel kaydını tamamlaması ve göğüs numarasını alması gerekir! Takım sonucunun alınabilmesi için 7 takım üyesinin mutlaka start alması ve her birinin koşuyu azami 60 dakika içinde bitirmesi gerekir.Takım maratonu takım kaydı ‘takım kaptanı’ tarafından yapılır. Hemen bir takım oluşturmak için tıklayın.

Takım kayıtları koşudan 15 dk öncesine kadar yeniden düzenlenebilmektedir.

Takım Maratonu hangi koşularda düzenleniyor?

Takım Maratonu; Şubat, Haziran ve Ekim aylarında AA Koşu koşularının bir parçası olarak 4 ayda bir düzenleniyor.

Takım Maratonu düzenlenen aylarda bireysel olarak da katılabilir miyim?

Evet.

İlk Yardım

İlk yardım hizmeti var mı?

Hayır, dünyadaki tüm benzer kısa mesafe eğlence koşularında olduğu gibi AA Koşu'da da ilk yardım hizmeti verilmemektedir. Her katılımcı gerekli doktor muayenesini yaptırmaktan kendi sorumludur.

Güvenlik

Kişisel eşyalarımı start alanına bırakabilir miyim?

Hayır, lütfen start alanına çantalarınızı veya herhangi bir değerli eşyanızı bırakmayınız. Hırsızlık olabiliyor.

Çevreye Saygı

Başka nelere dikkat etmeliyim?

Koşu öncesi, sırası ve sonrasında ormandaki diğer kişilere saygılı davranalım, onların da ormandan bizim kadar keyif alma hakları var! Ayrıca ormanın doğal çevresine zarar vermemek ve kirletmemek görevimizdir.

Destek

Ben de gönüllü olarak destek verebilir miyim?

Tabii, çok memnun oluruz. Koşu, kayıt, fotoğraf, web, ikram, ilkyardım, tanıtım alanlarında arasıra veya düzenli destek vermek istiyorsanız lütfen bize yazın: [email protected]

Sponsor olarak AA Koşu’ya destek olabilir miyim?

Evet, çeşitli sponsorluk kategorilerimiz var. Bilgi için lütfen bize yazın: [email protected]